Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva förvaltning och uthyrning av fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 350 | 2 483 | 3 652 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -1 310 | 788 | 1 083 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -1 349 | 786 | 985 |
| Årets resultat (tkr) | -23 | 500 | 597 |
| Summa tillgångar (tkr) | 9 499 | 4 997 | 6 133 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 350 | 2 483 | 3 652 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -1 310 | 788 | 1 083 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -1 349 | 786 | 985 |
| Årets resultat (tkr) | -23 | 500 | 597 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 7 678 | 3 999 | 4 221 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 1 821 | 998 | 1 911 |
| Tillgångar (tkr) | 9 499 | 4 997 | 6 133 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 681 | 2 704 | 2 203 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 946 | 796 | |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 219 | 219 | 219 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 7 600 | 1 128 | 2 914 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 9 499 | 4 997 | 6 133 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 1 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -97.0% | 31.7% | 29.6% |
| Soliditet | 17.7% | 67.7% | 45.3% |
| Kassalikviditet | 24.0% | 88.5% | 65.6% |
R Niemi Fastigheter AB ingår i en koncern med 10 bolag. Koncernmoderbolag är R Niemi Holding AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall bedriva förvaltning och uthyrning av fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.